Konya Lezzet Festivali

KONYA LEZZET FESTİVALİ

GÖKCEM “KONYA DOWN” Özel Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneği tarafından İtalyan Chef Geovani Polloina danışmanlığında yiyecek firmaları içecek firmaları, oteller, yöresel lezzetlerin katılımı ile Konya ilinde ilk defa gerçekleştirilecek olan “KONYA LEZZET FESTİVALİNDE” yerel ve ulusal firmalar ile konukların buluşması hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda yerel ve ulusal markaların kendileri için hazırlanacak olan stantlarda ürün tanıtımlarına ve ücretsiz olarak ürünlerini tattırmalarına imkân verilecektir.

Düzenlenecek olan festivalin yerel ve ulusal TV kanalları, yazılı basın, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerden takipçi sayısı fazla bloggerler ve sosyal medya aracılığı ile tüm medya organlarında yer bulması sağlanacaktır.

Ayrıca Gökcem Kafe& Restaurant bünyesinde bulunan binada; söyleşi, müzik dinletileri ve seminerler yapılacaktır.

Festivalde sponsorlardan, firmaların stant kiralarından ve ziyaretçilerden elde edilecek tüm gelir özel gereksinimli gençlere aşçı yardımcılığı ve barista eğitimi verilmesine yönelik hazırlanan projede kullanılmak üzere GÖKCEM “KONYA DOWN” Özel Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneğine aktarılacaktır.

FESTİVAL ALANI: “KONYA LEZZET FESTİVALİ” GÖKCEM “KONYA DOWN” Özel Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneği bünyesinde Yaka Mahallesi Yaka Caddesi No:190 Meram/Konya adresinde faaliyet gösteren GÖKCEM Kafe& Restaurant’da gerçekleştirilecektir.

FESTİVAL TARİHİ: 04-05 Haziran 2016 Cumartesi/Pazar 10.00-17.00 saatleri arasındadır.

PROJEYE İLİŞKİN BİLGİLER

Proje Adı: HOŞGÖRÜ BAŞKENTİNDE ENGELSİZ AŞÇILAR VE BARİSTALAR

Proje amacı:

“Hoşgörü başkentinde engelsiz aşçılar ve baristalar” projesi ile ulaşmak istediğimiz Konya’daki engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırmayı amaçlayan mesleki eğitim alarak engellilerin istihdamını destekleyerek işsizlik oranını azaltarak daha çok kişinin istihdam edilmesi ve istihdamda kalmalarına katkı sağlamaktır.” Özel hedeflerimiz ise; zihinsel engelli bireylerin aşçı yardımcılığı ve barista elemanı mesleki kursları ile istihdam edilebilirliğini artırmak, ayrıca işgücü talep ve arz taraflarının ilgili aktörleri arasında sürdürülebilir işbirliğini geliştirmek, engellilerin toplumsal entegrasyonuna ve rehabilitasyonuna hizmet eden, istihdam edilebilirliklerini artırmayı amaçlayarak mesleki eğitim amaçlanmaktadır.

Projemizin amacı ise zihinsel engelli bireylerin, aşçı yardımcılığı ve barista elemanı mesleği hakkında bilgi sahibi olacak ve Konya’da bu alanda çok fazla iş imkânı olan bu meslek ile yeni bir iş sahibi olma ihtimali yükselecektir. Proje kapsamında zihinsel engelli bireylere aşçı yardımcılığı ve barista elemanı eğitimi verilecektir. Böylelikle iş hayatına engelli vatandaşlarımızın katılması sağlanacak ve sosyal kalkınma açısından projemiz örnek olacaktır. Engelli vatandaşlarımızın eğitim süresince sosyalleşmesi, kurumumuz imkânlarından ve hizmetlerinde bilgi sahibi olması sağlayacaktır. Böylelikle sadece eğitim boyutu değil aynı zamanda sosyo-kültürel açıdan da projemizin amacı olacaktır. Projemizin diğer amacı ise tamamlanacak eğitim çalışmaları sonunda hizmet kapasitemiz ve verimliliğimiz artacak, engelli vatandaşların istihdam edilmesi konusunda farkındalığı artmış çalışanlarımız ve üyelerimiz ile katma değeri yüksek hizmet üretecek, orta ve uzun vade de Konya’mızın sürdürebilir kalkınmasına katkı sağlanacaktır. Bu eğitim çalışması hizmet kalitesinin devamlılığı için belirli dönemlerde tekrarlanacaktır.

Projemizin en önemli amacı ise bölgemizde yer alan diğer kamu kurum ve kuruluşlarını örnek teşkil edecek, benzer çalışmayı bu kurumlarda uygulayacaktır, bölgemizin insan kaynakları kapasitesinin artırılmasına katkı sağlayacaklardır.

İLETİŞİM:

Web     : www.konyalezzetfestivali.com/2016

Sosyal Medya
https://www.facebook.com/KonyaLezzetFestivali
https://www.instagram.com/konyalezzetfestivali
https://twitter.com/KonyaLezzetFest